Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi 09:00-19:00 Pazar Kapalı

Rezervasyon Yap

Rezervasyon yapmak bir tık uzağınızda!

Whatsapp İletişim

Hemen İletişime Geç

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi 09:00-19:00 Pazar Kapalı

Rezervasyon Yap

Rezervasyon yapmak bir tık uzağınızda!


İmplant ile ilgili görseller.

İmplant; Diş implantları, eksik dişleri kalıcı olarak değiştirmek için güvenli ve sağlıklı bir seçenektir. Diş implantları doğal dişlerin görünümünü, hissini ve işlevini sağlar. İmplant nedir fiyatları konusunda da işlemleri öğrendikten sonra bilgi alabilirsiniz.

Tek bir diş veya daha fazla diş eksikse, diş implantları sizin için doğru alternatif olabilir. Diş implantları dişlerin tamamında olduğu gibi sadece bir dişin yerine de geçebilir. Sonuçlar o kadar doğaldır ki, birçok hasta implant olduklarını bile unutur. Diş implantları ayrıca yüz kemik yapınızı korurken kemik kaybı ve diş değişimi gibi ağız sağlığı sorunlarını da önleyebilir. Bugünkü yazımızda implant nedir sorusunu irdeleyeceğiz.

Dental İmplantlar
Dental implantlar tıpkı doğal bir diş gibi işlev görür. Ağız, diş ve çene cerrahı ilk önce tıbbi dereceli titanyum veya implantı dişeti dokusunun altına yerleştirir – bu eksik dişin kökünü taklit eder. Zamanla, diş implantı doğal olarak kemiğinize entegre olur ya da birleşir. Bu entegrasyon, diş implantlarının tam olarak sağlıklı doğal dişler gibi çalışmasını sağlayacak yedek dişleriniz için sağlam bir temel oluşturur. İmplantın kemikte tamamen iyileşmiş olduğu kabul edildiğinde sonuçlar güzel, doğal, güvenli ve hepsinden önemlisi de kalıcıdır. İmplant nedir diş tanımı tam olarak bu şekilde yapılabilir.

Dental implantlar, protezlere ve diğer diş değiştirme seçeneklerine göre çeşitli avantajlar sunar:
• Sevdiğiniz yiyecekleri yemenizi sağlar
• Kemik kaybını önler
• Yüz estetiğini korur
• Diş değiştirme ve ısırma problemlerini önler
• Kalıcı ve güvenli bir çözüm sağlama
• Tam olarak sağlıklı doğal dişlere benzeyen güzel yeni dişler
Dental implantlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yalova Dental Park ağız, diş ve çene hekimlerimizden biri ile görüşebilirsiniz. Ağız cerrahlarımız özel ihtiyaç ve hedeflerinize uygun doğru tedavi seçeneğini belirleyecektir.

Dental İmplant Prosedürü
Diş implant nedir süreci, her hasta için bireysel ihtiyaçlarına ve koşullarına göre değişiklik gösterir, ancak genellikle iki veya üç muayenehane ziyareti gerektirir: İlki konsültasyon randevusu, 2.si ameliyat randevusu ve beraberinde de birkaç takip randevusu. Restorasyonunuzu tamamlamak için gereken randevu sayısı spesifik tedavi planınıza bağlı olacaktır. Kemik grefti veya ekstraksiyon gibi ek işlemlerden geçen hastalar daha uzun bir iyileşme süresi gerektirebilir.

Konsültasyonunuz, ağız cerrahınızın durumunuzu gözden geçirmesini ve özel tedavi planınızı belirlemesini içerecektir. Ağız sağlığı durumunuzu tam olarak değerlendirmek veya işleminiz için özel 3D cerrahi kılavuzları oluşturmak adına ek 3 boyutlu taramalar da yapılabilir. Konsültasyonunuz, cerrahınızla olabilecek her türlü probleminizi konuşmak için ideal bir fırsattır. Tüm sorularınızı ele alacak ve tedavi planınız hakkında rahat ve bilgili hissetmenizi sağlayacaktır.

Cerrahi prosedür sırasında diş implantlarınızı alacaksınız. İlk konsültasyon sırasında tüm anestezi seçeneklerinizi tartışacağız ve tedaviniz için doğru sedasyon seçeneğini belirleyeceğiz. Tedavinize başlamak için, ağız cerrahınız titanyum direkleri çene kemiğine yerleştirir. İmplant, iyileşme süresi boyunca çene kemiğinizle doğal olarak birleşir. Cerrahi bölgeyi kapattıktan sonra, anesteziniz bitene kadar dinleneceksiniz. Diş implantı ameliyatınızın süresi, cerrahınızın yerleştirdiği implantların sayısına ve konumuna göre değişecektir.

İmplant Tedavisi
Diş kayıplarını telafi etmek adına kullanılan implant tedavisi, günümüzde doğal dişe en yakın sonucu veren uygulamadır. Geleneksel köprü ve protezlere oranla kişiye daha iyi çiğneme ve konuşma yetisi kazandırır. Buna ek olarak estetik açıdan da doğal dişten farksız bir görünümü vardır. Kısacası implant, eksik dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen, doğal dişin fonksiyonlarını ve görünümüne hastaya kazandırabilecek yapay diş köküdür.

2000’li yılların en büyük buluşlarından olan implantın üzerinde yıllar boyu çalışılacağı ve daha iyi sonuçlar elde edilmek için bilim adamlarının ellerinden geleni yapacakları öngörülüyor. Yeterli bilgiye sahip, tecrübeli diş hekimlerinin koyduğu doğru teşhisle, tedaviye uygun ekipmanların kullanılması sonucu implant tedavisi oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Herkes İmplant Tedavisi Olabilir Mi?
İmplant vidaları belirli genişlikte ve kalınlıkta ürünlerdir. Bu sebepten ötürü, tedavinin uygulanacağı bölgenin implant vidasını kabul edecek genişlik ve yükseklikte olması gerekir. Çene kemiğinin ne kadar dayanıklı olduğu da implant tedavisini doğrudan etkiler.

Tedavi öncesi ve sonrası diş etleri tam anlamıyla sağlıklı olmalıdır. Kişinin genel sağlık durumunda bir sıkıntı olmadığı sürece implant tedavisi için uygulanan bir üst yaş sınırı yoktur fakat, 18 yaşından küçük hastalar için kemik ve yüz gelişimi tamamlamadıkları sebebiyle implant tedavisi önerilmez.

İmplant Tedavisinde Ağrı Sızı Hissedilir mi?
İmplant nedir sorusunu yanıtladıktan sonra hastaların belki de en çok merak ettiği konulardan biri de implant tedavisinde acı duyulup duyulmadığıdır. Operasyondan önce hastanın tercihine göre lokal veya genel anestezi uygulandığı için operasyon sırasında acı hissedilmez. Ancak, operasyon gecesi ve takip eden birkaç gün hafif bir ağrı ve sızı olabilir. Hastaların söylediklerine göre bu ağrı, diş çektirdikten sonra duyulan ağrıdan farksızmış. Sorunsuz tamamlanan tedavilerde implantın varlığını dahi hissetmeyecek rahatlıkta olursunuz.

İmplant Temizliği
İmplant tedavisinin ardından 3 ay ila 9 ay gibi bir iyileşme sürecinden geçersiniz. Bu süre zarfında ağız ve diş bakımınıza son derece özen göstermeniz gerekir. İmplant, ağzınızın içinde bulunan doğal olmayan bir yapı olduğu için temizliğine en az kendi dişlerinize gösterdiğiniz kadar, hatta daha fazla dikkat ve özen göstermelisiniz.

İmplant tedavisi ne kadar zorsa, implant temizliği de o kadar zordur diyebiliriz. Öğrenme sürecini aştıktan sonra temizlik işlemi son derece kolaydır. Burada kilit nokta, tedaviye gerekli zamanı ayırmanız gerektiğidir. İmplant tedavisinin başarıyla sonuçlanması için gerekli olan en önemli şeylerden birinin düzenli ağız ve diş bakımı olduğunu asla unutmamalısınız.

İmplant Fiyatları
İmplant fiyatları ilk bakışta hastalara oldukça yüksek gelmektedir. Kullanılan bütün malzemelerin ithal olması ve kaliteli bir implant için yüksek teknolojili cihazlara ihtiyaç duyulması tedavinin fiyatını belirliyor.

Türkiye’nin ekonomik durumu göz önüne alındığında dövizin kademeli olarak artış göstermesi, tedavi maliyetlerini de olumsuz anlamda etkiliyor. Kesin bir fiyat belirlemek içinse diş hekiminizin sizi muayene etmesi, tedavi sürecinde hangi malzemeyi kullanacağı ve protez şeklinin öğrenilmesi gerekiyor.

İmplant tedavisi zor mu diye sorulacak olursa aslında değil. Oldukça kolay olan bu işlem, hastalar için büyük bir yatırım olabilir. Sonuçta daha uygun fiyatlı diğer tedavi yöntemleri kısa vadeli çözümler sunarken, implantı yıllarca kullanabiliyorsunuz. Hatta bakımına ve temizliğine özen gösterirseniz, yaptırdığınız implant size ömür boyu eşlik edebilir.

İmplant ile ilgili sorularınızın cevabını bulamadıysanız lütfen bizlerle whatsapp, e-mail veya kliniğimize gelerek iletişime geçiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Randevu Al
İmplant için randevu almak istiyorsanız lütfen Randevu Al'a tıklayınız
RANDEVU AL

HAYALİNİZDEKİ GÜLÜŞE KAVUŞMAK MI İSTİYORSUNUZ ?

Hayalinizdeki gülüşe kavuşmanızda yardımcı olalım. Aklınızdaki tüm soruları cevaplamamız için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.