Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi 09:00-19:00 Pazar Kapalı

Rezervasyon Yap

Rezervasyon yapmak bir tık uzağınızda!

Whatsapp İletişim

Hemen İletişime Geç

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi 09:00-19:00 Pazar Kapalı

Rezervasyon Yap

Rezervasyon yapmak bir tık uzağınızda!


Gömülü diş operasyonu ile ilgili görseller.

GÖMÜLÜ DİŞ OPERASYONU
Ağız içerisinde sürmesi için yeterli alan bulunmayan bazı dişler gömülü veya yarı gömülü olarak kalabilirler. Bu dişler genellikle 20 yaş dişleri nadiren de köpek dişleri olur. Tamamen kemik içerisinde yer alan dişler tam gömülü, ağız içerisinde bir kısmı görünen dişler yarı gömülü olarak adlandırılır lar. Bu dişler üzerlerinde yer alan çene kemiğinde, diş etinde enfeksiyon oluşturarak “perikoronitis” tablosuna yol açarlar. Genellikle 17-35 yaş arasında sık görülmektedir. Bu durum, şiddetli ağrı, ağız açma kısıtlılığı, zaman zaman kulak ağrısı ve komşu dişte çürük oluşumuna neden olabilir. Hastaya rahatsızlık veren bu durumdaki dişlerin çekilmesi gerekebilir. Panoramik röntgen veya bilgisayarlı tomografi görüntülemeleri yardımıyla, lokal anestezi yaparak ağrısız, acısız operasyon yapmak mümkündür. Operasyon süresi ve zorluğu genellikle hastaların endişe ettikleri kadar uzun ve yorucu olmamaktadır.

Gömülü Diş Operasyonu ile ilgili sorularınızın cevabını bulamadıysanız lütfen bizlerle whatsapp, e-mail veya kliniğimize gelerek iletişime geçiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Randevu Al
Gömülü Diş Operasyonu için randevu almak istiyorsanız lütfen Randevu Al'a tıklayınız
RANDEVU AL

HAYALİNİZDEKİ GÜLÜŞE KAVUŞMAK MI İSTİYORSUNUZ ?

Hayalinizdeki gülüşe kavuşmanızda yardımcı olalım. Aklınızdaki tüm soruları cevaplamamız için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.