Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi 09:00-19:00 Pazar Kapalı

Rezervasyon Yap

Rezervasyon yapmak bir tık uzağınızda!

Whatsapp İletişim

Hemen İletişime Geç

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi 09:00-19:00 Pazar Kapalı

Rezervasyon Yap

Rezervasyon yapmak bir tık uzağınızda!


Diş Beyazlatma – Bleaching ile ilgili görseller.

Diş Beyazlatma(Bleaching) Nedir?

Dişler,zamanla tüketilen yiyecek ve içeceklerden dolayı(kahve, çay, sigara, şarap vb.) doğal renklerini kaybetmektedir. Doğal beyazlığın tekrar sağlanması için özel jellerle beyazlatma(bleaching) yapılır. Dişlerde aşındırma yapılmadığı için daha zararsız ve daha ekonomiktir. İşlemlerin süresi daha kısadır.

 

Diş Beyalatma(Bleaching) Nasıl Uygulanır?

Tercih edilebilecek iki tip tedavi yöntemi vardır. İlki  “Yalova Dental Park” kliniğinde yapılan daha hızlı sonuç veren office tipi beyazlatma, diğeride hazırlanan özel plaklarla evde hastanın kendi kendine yapabileceği home tipi beyazlatmadır.

Office Tipi Beyazlatma(Bleaching ) Nasıl Yapılır?

Office tipi beyazlatma, klinikte diş hekimi tarafından yapılan hızlı ve etkili bir yöntemdir. Beyazlatma yapılmadan önce dişler temizlenir, dişlerdeki çürük, aşınma ve çatlaklar giderilir. Sora da diş etlerine koruyucu bariyer yapılıp dişlere beyazlatıcı jel uygulanır. Özel aktive edici ışınlarla işlem yaklaşık 30 dakika sürürer. İşlem öncesi dişlerin rengine göre ihtiyaç duyulursa seans tekrar edilir.

Beyazlatma işlemi(Bleaching) son derecede güvenlidir. Diş minesine zarar vermez. Kullanılan maddelerin ve ışınların insan sağlığına zararlı bir etkisi yoktur. Şayet dişlerde aşınmalar ve mine çatlakları varsa geçici süreli hassasiyet yapabilir. Hassasiyet, flor uygulaması ile geçirilir.

Diş Beyazlatma işleminden sonra hasta çay, kahve, sigara, kola, portakal suyu, şarap gibi renklendirici gıdalar tüketmekten kaçınmalıdır.

Diş Beyazlatma işleminin kalıcılığı hastanın ne kadar dikkatli ve özenli bakım yaptığına göre değişmekte olup 2-3 yıl sürebilmektedir.

Ev Tipi Beyazlatma(Bleaching) Nasıl Yapılır?

Yalova Dental Park diş hekiminiz tarafından alınan ölçüler üzerinden hastaya özel şeffaf plaklar üretilir. Hastanın kendisine hekim tarafından evde kullanılmak üzere verilen Diş Beyazlatma ajan’ı plakların içine belirtilen miktarda koyup dişlerine uygular.

Ofiice Tipi Beyazlatmaya göre Ev Tipi Beyazlatma daha uzun sürer fakat sonuç olarak iki yöntemle de aynı sonuçlar alınır.

Diş Beyazlatma(Bleaching) ile ilgili sorularınızın cevabını bulamadıysanız lütfen bizlerle whatsapp, e-mail veya kliniğimize gelerek iletişime geçiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Randevu Al
Diş Beyazlatmak için randevu almak istiyorsanız lütfen Randevu Al'a tıklayınız
RANDEVU AL

HAYALİNİZDEKİ GÜLÜŞE KAVUŞMAK MI İSTİYORSUNUZ ?

Hayalinizdeki gülüşe kavuşmanızda yardımcı olalım. Aklınızdaki tüm soruları cevaplamamız için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.